Epoksi Masa Fiyatları 2024

Epoksi Masa ülkemizde yavaş yavaş kullanılmaya başlanan oldukça şık ve aynı zamanda kullanışlı bir üründür ayrıca Epoksi Masa Kaç para derseniz, oda değişkenlik göstermektedir. Epoksi Masa Fiyatları günden güne döviz kuruna göre değişmekte ve ölçülerine göre epoksi masalar fiyat olarak artmaktadır. Yıllardır süregelen masa tiplerinden farklı olarak saydam olma özelliğine sahip bu masalar özellikle ev dekorasyonlarında oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Marangoz Epoksi Masa kişiye özel ürünler ve lüks mobilyalar oldukları için diğer epoksi masa fiyatlari ndan biraz daha pahalı olabiliyor. Ancak uzun ömürlü olmaları ve sıra dışı masalar olmaları nedeniyle tamamen bu fiyatlari hak ediyorlar diyebiliriz.

Epoksi Mobilyaların her biri kişiye özeldir, bunun sebebi ise epoksi ürünlerin tıpatıp aynısı üretilemez olmasıdır. Bu tarz özel üretim mobilyalarda hele ki epoksi ürünlerde çoğunlukla örnek alınan ürünün veya fikrin çok benzese de tamamen aynısı olamamaktadır. Bu etken de her ürünün kişiye özgü dünyada tek olmasını sağlamaktadır.

Epoksi Masa Fiyatları, Nasıl Yapılır, Epoxy Renkli Masa Modelleri Kaç Para

 

Epoxy Masaların normal masalardan farkı ise oldukça göze çarpan tipleridir. Her marangoz atölyesi bu Ekopsi Sehpa, Epoksi Masa, Epoksi Ağaç Fiyatları, Ekopsi Mobilyalar ve Epoxy ürünleri üretmediği için ülkemizde bulması oldukça zordur. marangozistanbul.com adresinde sizler için bu hizmeti sunmaktayız. İstediğiniz ölçülerde, boyutlarda ve tasarımda kişiye özel Epoksi ürünler üretmekteyiz.

Masa, Sandalye, Sehpa gibi ürünlerin haricinde Epoksi Anahtarlık, Epoxy Tepsi, Ekopsi Sunumluk ve daha birçok Epoxy ahşap ürünlerin üretimini sağlamaktayız. Epoksi Ağaç ürünlerde kullanıldığında önümüze harika bir görsel ürün bırakmaktadır, tabi hangi ağaçla kullanacağınızı nasıl kurutacağınızı ve tabi ki hangi renklerin hangi ağaçlarla gittiğini bilmeniz gerekiyor. Bunların hepsinden önce tabi ki  “Epoksi Nedir?” bunu bilmeniz gerekiyor. Hadi hep birlikte Epoksi Nedir sorusunun cevaplarına bakalım.

Epoksi Masa Yapan Marangoz

Ülkemizde geçtiğimiz yıllarda kullanılmaya başlansa da hala çok fazla tercih edilen bir ürün değildir Epoksi Masa. Bunun sebeplerinden bir tanesi; üretmek için oldukça fazla işçilik gerekmesidir. Ancak sıradanlıktan çıkmak ve daha özel mobilyalar kullanılması için hala bu ürünleri üreten atölyeler bulunmaktadır. Epoksi Masa Yapan Marangoz atölyeleri ahşap dolap yapan marangoz atölyelerine göre daha nadir bulunmaktadır. Ancak Epoksi Masa Yapan Marangoz atölyesi olarak İstanbul Ataşehir’de MCN Mobilya bulunmaktadır. Bu atölyelerden birisi MCN Mobilya, İstanbul Ataşehir de yer alan bu atölye Epoksi Masa, Epoksi Sehpa, Epoksi özel mobilya üretimini sürdürmektedir. Marangoz İstanbul adresinden Epoksi masa yapan marangoz, epoksi masalar kaç para, epoksi sehpa fiyatları, epoksi masa gibi ürünler ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Epoksi Masa Nedir

Öncelikle Epoksi veya orjinal adıyla Epoxy hakkında çok az şey bildiğimiz kimyasal ürünler arasında yer almaktadır. Epoksi Reçinesi olarak bilinen bu kimyasal madde belirli bir sıcaklığa ulaştığında sertleşmekte olan bileşenler içermektedir, bunları; aminler, fenoller, çok işlevli asitler, merkaptanlar, alkoller ve asit anhidritleri olarak sıralayabiliriz. Ancak kimyasal olarak gerçekleştirilen çoğu olayda olduğu gibi bu işlemde de Epoksi bileşenine herhangi bir dış etken dahil olduğunda işlem başarısız olabilmekte. Örneğin; kıl, toz, toprak, talaş vb. Ürünler bileşeniniz ana hattını bozarak işlein düzgün gerçekleşmemesini sağlayabilir.

Siyah Epoksi Masa Modelleri, Özel Tasarım Epoksi Mobilya Fiyatlar

 

Epoksi Sehpa

Epoksi Sehpa veya Epoxy Sehpa olarak adlandırabileceğimiz bu ürün masa ile aynı mantığa sahiptir. Birçok ağaç türlerinde renk ve desen farkı olsa dahi bazen odanızdaki diğer mobilyalarla uyuşmayabilir. Epoksi ürünler burada işlerini olağanüstü bir şekilde yapmaktadırlar. Bunun sebebi ise epoksi sehpa, epoksi masa, epoksi sunumluk, epoksi tabak, epoksi vazo gibi ürünleri dilerseniz bir ağaç bütünü ile birleştirilmiş bir ürün seçebilir veya renk seçeneklerinden faydalanarak size özel tasarım epoksi masa, kişiye özel epoksi sehpa, vazo, epoxy sunum tabağı, ağaç epoksi masa gibi ürünleri renkli epoxy tercihleri ile diğer mobilyalarınıza uyumlu halde kullanabilirsiniz.

Epoksi Sehpa Modelleri, Epoxy Sehpa Fiyatları, Epoksi Ahşap Masa Sehpa

Bu tarz epoksili ürünler temizlenmesi oldukça kolay ve leke yapmaz ürünlerdir. Cam gibi diyebileceğimiz Saydam masa, şeffaf sehpa gibi ürünlerin üretimi epoksi reçine ile sağlanmaktadır. Özellikle sehpa gibi üzerine yiyecek içecek konulan mobilyalar oldukça fazla kirlenmektedir. Özel Epoksi Sehpa satın aldığınız zaman hem size özel hem de kolay leke tutmayan bir ürün almış olacaksınız.

Epoksi Sehpa Fiyatları

Epoksi Sehpa Fiyatları günümüz standartlarına göre oldukça popüler olsa da seri üretim olarak yapılamayan ve sipariş üzerine özel çalışmalarla ortaya çıkan ürünün fiyatı diğer ürünlere göre biraz daha yüksek olmaktadır. Mobilya sektöründe fiyatlandırmalar seri üretim ürünler olmadığı sürece ölçüler ve ürünün özel tasarımı kararlaştırılmadan tam olarak verilememektedir.

Bunun sebebi ise üretimden sonra satış olacağından fiyatlandırma malzeme ücreti ve üzerine harcanılan emekten hesaplanmaktadır. Ancak küçük modellerden başlayarak ortalama bir fiyat verecek olursak 15.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmekte olduğunu kabaca söyleyebiliriz. Tabi ki bu fiyatlandırmaların kesin hali istenilen ürün özellikleri ve ürün ölçülerine göre tam olarak belirlenmektedir. Epoksi ürünlerin diğer ahşap ve ağaç ürünlere göre neredeyse iki katından daha fazla emek ve zaman istediğini ayrıca tamamen kişiye özel ürünler üretilmekte olduğunu da bu fiyatlandırmanın içinde düşünebiliriz.

Epoksi Masa

Epoxy Masa Fiyatları, Epoksi Sehpa Fiyatları ile oldukça benzer özellikler taşımaktadır. Kişiye özel, sipariş üzerine üretim, fiyatlandırma ölçü ve özel istekler üzerine hesaplanmaktadır. Ancak ürün Masa olacağından sehpaya göre biraz daha büyük ölçüler kabul edilmektedir. Aynı şekilde bu gibi sipariş üzerine üretilen özel epoxy masalar için kesin ve belirli bir fiyat vermek doğru olmayacaktır ancak ortalama fiyatlar 10.000 TL ile 100.000 TL arasında değişmektedir diyebiliriz. Epoksi Reçine Masa Fiyatları, Şeffaf Masa Fiyatları, Özel Epoxy Masa Fiyatları ve daha fazlası için bizimle Arama Butonu veya Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Masa Modelleri, Epoksi Sehpa Fiyatları, Epoxy Mobilya, Epoksi Ürünler

Epoksi Masa Yapımı

Epoksili ürünlerin yapımı diğer sade ahşap ve ağaç ürünlerin yapımından oldukça zordur. Bunun sebebi ise epoksi reçine dediğimiz kimyasalın kuruma ve sertleşme için belirli dereceleri olmasıdır. Ancak Epoksi Reçine malzemesi ile sadece masa yapılmamaktadır; Epoksi Kolye, Epoxy Anahtarlık, Epoksi Vazo, Epoksi Sehpa, Epoksi Sunum Tabağı. Epoxy Sunumluk, Epoksi Şarap Tabağı, Epoksi Tabak, Epoxy Raf, Özel Epoksi Dolap gibi onlarca farklı ağaç ürüne de uygulanabilmektedir.

Burada olmayan ancak sizin özel olarak yaptırmak istediğiniz veya uygulamak istediğiniz farklı mobilyalar varsa bunlar için de Marangoz İstanbul ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda bu ürünlerin yapım aşamalarını Marangoz Youtube Kanalı kanalımızda da paylaşacağız.

Renkli Epoksi Masa Yapımı

Epoksi Reçine dediğimiz kimyasal farklı bileşenler ve renkler ile birlikte kullanılabilir. Ancak bunun yanında çeşitli renk pigmentleri ile birleştirerek farklı renkler elde edebilirsiniz. Renk bileşenlerini az veya daha fazla koyarak daha yoğun veya daha şeffaf renkler elde ederek farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Farklı ağaç türlerine uygulanabilen bu madde ile; Mavi Şeffaf Epoksi Masa Fiyatı, Renkli Epoxy Masa, yeşil, turuncu hatta kırmızı renkleri kullanarak bile farklı ürünler oluşturulabilmektedir.

Epoksi Mobilya Yapımı, Epoksi Nasıl Yapılır? Epoksi Nedir?

Epoksi Ahşap Masa Fiyatları

Ahşap ve Ağaç ürünlerden yapılan Epoxy masalar son zamanların trendi haline gelmiş bulunmakta. Epoksi Masaların çoğu Ağaç ürünlerden yapılmaktadır, bunun sebebi ise; Doğal çatlaklara sahip ağaçların natural görüntüsünü kaybetmeden şeffaf epoksi reçine maddesiyle aralarının doldurarak görseli oldukça güzel sanat eserine benzer ürünler üretilebilmektedir. Bu ürünler kimi zaman hediyelik eşya; Epoxy Kolye, Ahşap Epoksi Anahtarlık vb. Kimi zaman ise Epoksi Masa Fiyatları, Epoksi Sehpa, Epoksi Sunumluk & Sunum tabağı, Şarap Tabağı gibi ürünler üretilmektedir. Ahşap Epoxy Masa çeşitleride üretime açıktır ancak daha doğal bir görünüm elde edebilmek için Ağaç ürünleri öneririz, tabi seçim yine de size kalmıştır.

Kişiye Özel Masa, Özel Tasarım Mobilya Modelleri Fiyatları

Epoksi Reçine Masa

Epoksi Reçine Masa olarak bilinen ürün aslında Epoxy Masa ile aynı üründür. Yazımızın devamında da bahsedeceğimiz üzere epoksi reçine maddesi kimyasal reaksiyonlarla birlikte sertleşebilen saydam bir maddedir. Bu sertleşme sayesinde Ahşap ve ağaç ürünlerin aralarını doldurarak temiz ve düz bir zemin sağlar, aynı zamanda olağanüstü bir görüntüyü bizlere sunar. Kullanışlı, Kişiye özel ve adeta bir sanat eserine benzeyen bu ürünler sahip olduğu kişiye oldukça fazla “Bunu nereden aldın?” sorusuyla karşı karşıya bırakacaktır.

Epoksi Masa Modelleri

Epoksi Reçine Masa modelleri yazımızda gördüğünüz üzere oldukça farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Epoxy ürünlerin sürekli bahsettiğimiz özelliği kişiye özel tasarımlarının olmasıdır. Bu sebeple her ürün sahibine özel tasarımlarla üretilmektedir. Masa modelleri fotoğraflarda gördüğünüz veya internette bulabileceklerinizin dışında sizin isteğiniz doğrultusunda kişiye özel ürünlerin üretimini de ayrıca yapmaktayız. Epoxy ürünlerin saydam olma özelliği sayesinde dekor ürünleri olarak da kullanılabilirler.

Ekopsi Ağaç Masa

Ağaç Masalar doğal görünüşleri ile son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir. Kayın Ağacı Masa, Ceviz Ağacı Masa, Kütük Masa Sehpa Modelleri ve ayrıca Ağaç Kesme Tahtası gibi ürünlerde yıllardan beri marangozluk sektörü içerisinde talebi azalmayan ürünler arasındadır. Her ne kadar son zamanlarda ahşap ürünler seri üretimde olsa dahi ağaç ürünler hala klasik duruşlarını korumaktadır. Yazımız içerisinde öncesinde de bahsettiğimiz üzere; Epoksi Sehpalar ve Masalar genellikle Ceviz ve Kayın gibi geniş gövdeli ağaçlardan yapılmaktadır. Ceviz Ağacı hakkında daha fazla bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Epoksi Masa Fiyatları Modelleri, Epoksi Ceviz Ağacı, Epoxy Table Prices

Epoksi Ceviz Masa

Ceviz ağaçları gövdesi 5 ila 6 metreye kadar genişleyebilen ağaçlardır. Boyları 25-40 metreye kadar ulaşabilen bu ağaçlar oldukça hızlı bir büyüme gerçekleştirirler. Bu sebeple marangozluk sektöründe oldukça rağbet gören bir ağaçtır. Yurt dışından ithal edilen özel türlerin dışında ülkemizde de oldukça fazla ceviz ağacı yetişmektedir. Ağaç ürünler çoğunlukla ahşap ve işlenmiş ürünlere göre daha yüksek maliyetleri bulunmaktadır. Ancak doğal ürünlerin güzelliği bu fiyatı uzun ömürleri ve görünüşleri ile bu fiyatı karşıladıklarını söyleyebiliriz. Epoksi Ceviz Masa modelleri de aynı bu şekilde doğal görüntüleri sayesinde oldukça talep görmektedir. Epoksi Ceviz Masalar; diğer ağaç masalara göre daha fazla kılcal damar barındırdıkları için daha detaylı bir görüntü sunabilirler.

Reçine Epoksi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular;

Epoksi Nasıl Yapılır? Epoksi Masa İstanbul ve Yapımı için gerekli malzemeler neler? Reçine Epoksi Ne Demek? Epoksi Nerede Satılır? Epoksi Nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Epoksi Masa Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Neler?

Reçine Epoksi Masa yapımı, nasıl yapılır? gibi sorulara cevap vermek gerekirse; Epoksi Reçine maddesi kesinlikle temiz bir alanda dökülmelidir. İçerisine farklı bileşenler karıştığında istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Epoksi Reçine malzemesi belirli bir sıcaklığa ulaştığında sertleşmeye başlar. Gerekli sıcaklıktan fazla veya az olduğu zaman bu işlem kesinlikle tam olarak gerçekleşemez ve temizlenemez.

Epoksi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Epoksi veya epoksi reçine malzemesi hazır satılan bir üründür. İki farklı kimyasalın birleşmesiyle oluşan bileşen madde ile bu işlem gerçekleştirilebilir. Epoksi maddesini kendiniz üretmek için kimyager olmanız gerekir demek yanlış olmaz. Önerimiz bu ürünü kendiniz üretmek yerine satın almanızdır.

2 Farklı Şekilde Epoksi Reçine Nasıl Yapılır, Ne işe Yarar?

Epoksi reçine iki farklı bileşenin oluşturduğu bir karışımdır. Doğru oranlarla karıştırıldığında bu iki bileşen 2 parçalı Reçine Epoksi maddesini oluşturmaktadır. 40-50 derecelere geldiğinde sertleşen bu madde doğru oranlar kullanılmadığında kristalleşebilir.

Kolye, Epoxy Anahtarlık, Epoxy Hediyelik Eşya

Epoksi Ne Demek?

Epoksi içerisinde 2 farklı grup monomerler bulunduran bir polimer türüdür. Isı ile etkileşime geçtiğinde sertleşen bu polimer türü çoğunlukla ahşap ürünler üzerinde kullanılmaktadır. Ancak bir kalıp içerisine döküldüğünde herhangi bir farklı maddeye ihtiyaç duymaksızın aynı sıcaklıklara ulaştığında kendi içerisinde de şekil alarak sertleşebilen bir maddedir.

Epoxy mi, Epoksi mi?

Epoksi nasıl yazılır, Epoxy doğru yazımı, Epoksi türkçe bir kelime mi? gibi sorularınızı cevaplamak gerekirse; Epoxy kelimesi kimyasal bileşenin ismidir. Ancak bu kelime Yunanca da bulunan iki farklı kelime kökenine dayanmaktadır. Epi ve oxy olarak iki köke bölünen bu kelimede; Epi “Üzerinde” Oxy ise “Asitli/Keskin” anlamlarına gelmektedir.

Epoksi Nedir? Nasıl Yapılır? Epoksi Mobilya Yapımı

Epoksi Nerede Satılır?

Öncesinde ülkemizde zor bulunan Epoksi Reçine ürünleri son zamanlarda çok kolay bulunabilmeye başlanmıştır. Trendyol, Hepsiburada gibi internet marketi platformlarında kolaylıkla bulunabilmektedir. Farklı renklerde ve ml’lerde ürünleri kolaylıkla internet üzerinden temin edebilirsiniz.

 

Okumaya Devam Etmek İçin

İlgili Blog Yazıları

  • Daha Fazla Bilgi
  • Daha Fazla Bilgi
  • Daha Fazla Bilgi