Şezlong Modelleri

Şezlong Modelleri her havuz, bahçe mobilyası, açık alan mobilyalarına göre değişmektedir. Çoğunlukla havuz çevresinde kullanılan Şezlonglar bahçe havuzu şezlongu, Otel Havuzu Şezlongu, Açık Hava şezlongu olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda çoğu işletme ve havuz sahibi şezlonglarını Ağaç Şezlong olarak seçmektedir. Bunun başlıca sebeplerinden birisi ahşap şezlong, Ağaç Şezlong modellerinin şıklığı ve kullanılabilirliği gelmektedir. Şezlong Modelleri marangoza yaptırıldığı sürece, istenilen tasarım, katlanır şezlong ve modeli tamamen sizin isteğiniz üzerine tasarlanabilmektedir. Marangozların bu özelliği sayesinde sıradanlıktan çıkıp, size veya işletmenize özel tasarımlar ve bahçe mobilyaları kullanabilirsiniz.
Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong Modelleri, Şezlong Modelleri, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong

Kimi için önemli olmayan kişiye özel bahçe mobilyaları veya işletmeye özel bahçe mobilyaları kimi işletmeler ve kişiler için oldukça önemlidir. Özellikle işletmeler için son zamanlarda çok fazla yeni işletme açılması sonucunda sizlerin işletmesinin görünümünü ve şıklığını belirleyen dekorasyonunuz ve mobilya seçiminiz olacaktır. Havuz Şezlong Modelleri, Otel Şezlong Modelleri ve daha fazlası hakkında genel bilgileri Marangoz İstanbul Şezlong Modelleri yazımızda bulabileceksiniz.

Katlanır Şezlong Modelleri

Katlanır Şezlong Modelleri, hem dış görünüş hem de kullanılabilirlik açısından oldukça konforludur. Ayrıca üzerine alacağınız şezlong minderi modellerine uygun olarak tasarlanabilmektedir. 2 veya 3 kademeli katlanabilir şezlong sandalye modelleri hem yatış hem de oturma pozisyonlarına ayarlanıp kullanılabilmektedir.

Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong Modelleri, Şezlong Modelleri, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong

Katlanır Şezlong Modelleri ayrıca katlanıp küçülebildiği için taşıması ve yerini değiştirmesi de oldukça kolaydır. Eğer açık havuzunuz var ise Sezon Bitiminde veya Yağmurlu günlerde Katlanır Şezlonglar ile kolaylıkla daha güvenli bir yere taşıyabilirsiniz. Katlanır şezlong modelleri ortopedik yapısı sayesinde konforlu ve keyifli bir kullanım sunmaktadır. Ayrıca sandalye derecesine kadar dikleştirerek isterseniz Şezlong Sandalye olarak kullanabilirsiniz.

Katlanır Şezlong Sandalye Modelleri

Katlanır Şezlong Sandalye Modelleri aynı Katlanır Şezlonglarda olduğu gibi benzer çeşitlerdedir. Ancak az öncede belirttiğimiz gibi; birden çok kademeli daha dik derecelere gelebilen şezlonglar “Katlanır Şezlong Sandalye” olarak adlandırılmaktadır. Peki Şezlong Sandalye bizim ne işimize yarayabilir? Güneşlenmek ve dinlenmek için kullandığımız şezlonglar ile aynı zamanda bir içecek veya yiyecek tüketirken oturuş pozisyonuna geçirebilir ve hala sırtımızı yaslayabilerek yiyecek ve içeceklerimizi tüketebiliriz. Bu seçenekler tamamen Konfora bağlıdır, Konforlu Şezlong Modelleri olarak da adlandırabileceğimiz Katlanır Şezlong Sandalyeler, rahatlık ve konfora önem verenler için doğru tercih olacaktır.

Ahşap Şezlong Modelleri

Ahşap şezlong modelleri kapalı havuz şezlongları için oldukça uygun bir üründür. Ayrıca ağaç renkleri oldukça şık bir görüntü ile havuzunuza ayrı bir modernlik katacaktır. Modern Şezlong Modelleri olarak da adlandırabileceğimiz ahşap şezlonglar birbirinden çok farklı modellere sahiptir. Ahşap malzemeden yapılan şezlonglar plastik şezlonglardan kat ve kat daha dayanıklı ve kullanılabilir olduğunu yıllar içinde kanıtlamıştır. Ayrıca ahşap mobilya ürünleri hasar gördüğünde plastik ürünler çöpe atılırken ahşap şezlong modelleri tamir edilip eski haline geri onarılarak tekrar kullanılabilmektedir.

Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong Modelleri, Şezlong Modelleri, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong

Şezlong Fiyatları

Gelelim işi en can alıcı noktasına, Şezlong Fiyatları ne kadar? Ahşap Şezlong Fiyatları ne kadar? Ağaç Şezlong Fiyatları, İreko Şezlong Fiyatları, İreko Ağacı Şezlonglar Ne kadar? Bu soruların cevabı aslında sizin isteğinize göre değişmektedir. Fabrikasyon firmalarda sadece belli başlı ürünler sergilenir ve bunların fiyatları daha önceden belirlenmiştir. Ancak özel üretim Şezlonglar, Marangoza Şezlong Yaptırma gibi konularda ise sizin istediğiniz ürünün Kalitesi, Ham maddesi olarak örneğin; İreko ağacından yapılan Şezlonglar dış mekan için uygun ve suya oldukça dayanıklıdır. Bunun yanı sıra kaç adet istediğiniz, istediğiniz modelin özellikleri ve tasarımı da bu fiyatın belirlenmesinde önemli unsurlardır. Ahşap ve ağaç şezlonglar, plastik şezlong fiyatlarından biraz daha pahalıdır ancak konu her zaman para olmamalı.

Ortalama bir fiyat aralığı vermek gerekirse çocuk şezlonglarından büyük şezlonglara, Tek kişilik şezlong veya çift kişilik şezlonglara olarak ortama şezlong başı 499TL ile 2999TL arasında değişmektedir. Ancak yine de doğru fiyatlandırma ve model belirlenmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katlanabilir Şezlong Fiyatları

Şezlong Sandalye, Katlanır şezlong da olduğu gibi katlanabilir şezlonglar için de farklı model ve fiyat değişiklikleri bulunmaktadır. Bu etkenlerden birisi de istediğiniz katlanabilir sistemdir. Önerilen sistem ise ağaç üzerine çentik olacaktır. Dış mekan Mobilyaları, Bahçe Mobilyaları, Havuz Mobilyaları gibi ürünler dış mekanda bulunacağı için demir raylı sistemler bir süre sonrasında hem mobilyaya hem de kendisini yıpratmaya başlamaktadır. Tabi ki düzenli bakımları yapıldığı sürece bu süreçte de daha sağlıklı ilerlenebilmektedir.

Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong

Katlanabilir şezlonglar birkaç parça dirseği ve birleşme noktası olduğu için montajı biraz daha zahmetli olmaktadır. tek kişilik şezlonglar ve çift kişilik şezlonglar için farklı boyutlar ve malzeme fiyatı olduğundan farklı fiyatlandırılmaktadır. Bu ürünler için de 499TL ile 2999TL ortalaması bir fiyat verilebilmektedir.

Şezlong Ölçüleri

Tek kişilik Şezlong Ölçüleri ortalama olarak uzunluk 190cm, genişlik 60-70cm, yükseklik ise 16cm olarak çift kişilik şezlong ölçüleri ise 190cm uzunluk 130cm genişlik 16cm yükseklik verilebilmektedir. Ancak marangoza şezlong yaptırma sürecinin en güzel yanlarından birisi de özel ölçüler verebilmektedir. Uzun şezlong yaptırma, 2 metre şezlong yaptırma gibi istekleriniz üzerine özel boyutlarda şezlong üretimi de yapılabilmektedir.

Tekrar söylemekte fayda var ki Marangoza mobilya yaptırmanın en esnek ve özel yönlerinden birisi; istediğiniz tasarımda, özellikde ve boyutlarda mobilyalar yaptırabilmenizdir.

Plaj Şezlong

Bildiğimiz üzere şezlonglar çoğunlukla plajlarda kullanılmaktadır. Peki Plaj Şezlong Modelleri neler olmalıdır, bu gibi yerlerde oldukça fazla şezlong bulunmaktadır. Bu sebeple farklı renklerde ve farklı tipte şezlonglar kullanmak görsel açıdan gerçekten hiç güzel durmayacaktır. Bu sebeple seçtiğiniz tek kişilik şezlong, çift kişilik şezlong tasarımlarında çoklu siparişleriniz ile işletmesi sahibi olduğunuz plajınızın görünümü ufak bir dokunuş ile daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong

Taşınabilir Şezlong

Taşınabilir şezlong olarak da adlandırabileceğimiz tekerlekli şezlong veya taşınabilir tekerlekli şezlong tasarımları hem plaj hem de havuz hizmeti veren işletmelerde oldukça fazla tercih edilmektedir, ayrıca ev için olan taşınabilir şezlong modellerinde ise havuzunuzun yanındaki şezlongunuzu güneşi kaybettiğinizde, tekrar güneşli olan alana kolaylıkla taşımanızı sağlayacaktır.

Çocuk Şezlong

Evinizde bulunan havuzunuzun etrafına çocuk sayınız kadar minik şezlong modelleri koymayı istemez misiniz? Hem dekorasyon açısından hem de çocuklarınız için özel olan eşyaları boylarına göre olması dolayısıyla doyasıya kullanarak rahat bir konfor alanı yaratmış olursunuz. Ayrıca işletmeler için de bu geçerlidir. Çocuk havuzu bulunan işletmelerde çocuk havuzlarının etrafına dizilecek olan küçük boydaki şezlonglar dekorasyon ve tasarım olarak işletmenizi daha kaliteli ve düşünceli gösterecektir.

Balkon Şezlong

Bir şezlong illaki bir havuzun yanında veya bir plajda olmasına gerek yoktur. Güneş gören evinin balkonunda rahatça ayaklarını uzatarak güneşlenmek isteyenlerde aynı şekilde şezlongları kullanabilir. Şezlongunuzun tasarımını ve minderini ev tipine uygun seçtiğiniz takdirde balkon sefası sürmenin keyfine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Ahşap Şezlong Sandalye

Ahşap Şezlong Sandalye Modelleri yazımızın yukarısında bahsettiğimiz gibi farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarla üretilebilmektedir. Ahşap şezlonglar ise ağaç şezlonglara nazaran daha çok iç mekanda veya çok fazla yağmur almayan yerlerde kullanılmaya uygundur. Bunun sebebi ise ahşap ürünler dış etkenlerden etkilenebiliyor olmasıdır. Ancak Ağaç Şezlonglarda doğru ağaç seçimi yapılırsa, örnek olarak İreko Ağacını verebiliriz. Çünkü İreko Ağacı Yağmur ormanlarında yetiştiği için su veya sert rüzgar gibi dış etkenlerden etkilenmeyen, şeklini uzun süre koruyabilen bir ağaçtır.

Şezlong Fiyatları, Şezlong Tasarımları, Taşınabilir Şezlong, Tekerlekli Şezlong, Havuz Şezlong, Ağaç Şezlong, Ahşap Şezlong, Şezlong Modelleri

Tahta Şezlong

Tahta Şezlong ise Ağaç veya Ahşap şezlonglar için kullanılabilecek bir farklı isimdir. Tahta şezlonglarında aynı şekilde ham maddesi ağaç veya ahşap olarak kullanılmaktadır. Tahta Şezlong Fiyatları, Ağaç Şezlong Fiyatları, Ahşap Şezlong fiyatları birbirine benzese de ham madde ithalatında ülkemiz fiyatlarına göre oldukça değişkenlik göstermektedir.

Şezlong Nedir?

Şezlong Nedir? Şezlong Sandalye Nedir? Ağaç Şezlong Nedir? gibi soruların cevaplarını ortak bir şekilde cevaplamak gerekirse; Şezlonglar sırt üstü uzanabilmenizi, ayaklarınızı uzatabilmenizi ve oturuş veya yatış pozisyonunuzu ayarlayabildiğiniz mobilyalardır. Çoğunlukla plaj ve havuz kenarlarında güneşlenmek amacıyla kullanılan bu mobilyalar oldukça farklı tasarımlara sahip olabilir. Güneşin yatar pozisyonda vücudunuzun her yerine gelebileceği için çoğunlukla güneşlenmek amacıyla kullanılır.

Sandalye Şezlong

Sandalye Şezlong veya Şezlong Sandalye olarak adlandırılan modeller ise tam anlamıyla yatış pozisyonu için değil sadece yarım şekilde arkaya yaslanmanızı sağlayan, yerden normal şezlonglara göre daha yüksek olan modellerdir. Normal bir sandalyeden farkı ise ayak yapısı arkaya yaslanıldığında denge kaybı yaratmayacak olarak tasarlanmış olmasıdır. Aynı zamanda kendi ayaklarının ön kısmında ayak uzatmak için kullanılabilen bir aparat bulunmasıdır.

Açılır Kapanır Şezlong

Açılır Kapanır Şezlong Tasarımlarında, Katlanabilir şezlong modellerine çok benzer bir sistem kullanılmaktadır. Aynı Plaj Sandalyelerinde olduğu gibi, kolay taşınabilir olması amacıyla, bir dirsek sistemi ile kapatılarak daha küçük ve taşınabilir boyuta gelmektedir. Açılır kapanır şezlongların artı yönlerinden birisi de saklama kolaylığıdır. Kullandıktan sonra kapatarak saklamak istediğiniz yer küçük olsa dahi kolaylıkla sığdırabilir ve çok yer kaplamaz.

Sallanan Şezlong

Ev Mobilyası olarak kullanılabilecek ürünlerden bir tanesi de Sallanan Şezlong diyebiliriz. Sallanan şezlonglar normal boyutlardan bir daha yüksek olup alt mekanizması sayesinde bir salıncak görevi görmektedir. Bu sayede hem yatarken bir hamakta gibi sallanabilirsiniz. Bu Sallanan şezlong tasarımları ile plaj, havuz veya balkon keyfinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

Tekerlekli Şezlong

Tekerlekli Şezlonglar aslında taşınabilir şezlonglar ile aynı işlevi görmektedir. Altında bulunan Şezlong Tekerleği sayesinde, kolaylıkla taşınabilir. Kolaylıkla taşınabilir şezlonglar ise sizlere kaldırıp taşımaktansa sadece tekerleği sürerek yerini değiştirme ve yorulmama rahatlığını sunmaktadır. Normal Şezlong ile aynı boyutlarda olup sadece ayak kısımlarının altında tekerlek bulunan Tekerlekli Şezlonglar oldukça fazla tercih edilen bir modeldir.

Yazımız içerisinde bulunan farklı Şezlong tasarımlarından ilginizi çekeni veya daha önce almayı düşündüğünüz modeli Marangoz İstanbul İletişim ile sağ altta bulunan Whatsapp butonundan veya 0539 353 9795 numaralı telefon numarasını arayarak kolaylıkla ulaşabilir ve siparişini verebilirsiniz. Diğer yazılarımıza ise blog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Okumaya Devam Etmek İçin

İlgili Blog Yazıları

  • Daha Fazla Bilgi
  • Daha Fazla Bilgi
  • Daha Fazla Bilgi