Marangoz İstanbul

Mobilya Tamiri ve Güvenilir Marangoz Ustaları

Yardımcı olmak için buradayız…

  • Dolap Tamiri, Dolap Kapağı Onarımı

  • Yıpranmış ve Eski Mobilya Onarımı

  • Masa, Sandalye, Sehpa Tamiri

  • Koltuk, Şişen Parke, Kırık Sunta Tamiri

Mobilya Tamiri

Mobilya Tamiri nasıl yapılır? Mobilya tamiri oldukça zaman ayrılması gereken bir işlemdir. Tabi ki bu onarılacak mobilyanın boyutuna ve üzerinde oluşan hasara göre değişmektedir. Öncelikle tamiri yapılacak mobilyanın hangi ham maddeden yapıldığı saptanmalıdır (Ceviz ağacı, Çam ağacı, Sedir, Kayın) sonrasında oluşan hasarın büyüklüğü ölçülmelidir. Mesela bir koltuk ayağını örnek alabiliriz. Tamir edilebilecek seviyede mi yoksa yeniden bir parça üretilmesi mi gerekiyor. eğer tamir edilebilecek düzeyde ise tamir edilmesi için gereken malzemeler temin edilerek işlem gerçekleştirilebilir. Yeniden bir parça üretilecek ise ham maddeden tekrardan bir parça üretimi yapılıp montajı gerçekleştirilir. Bu şekilde onarılan mobilya müşteriye yeni gibi olarak teslim edilmektedir.

Mobilya Tamiri

Eski Mobilya Tamiri Nasıl Yapılır?

Mobilyalar tamir edilmeden öncesinde hasar tespiti yapılmalıdır. Tahrip olmuş alan tespit edildikten sonra hasarın büyüklüğü önemlidir. Mobilya ayağı tamiri için eğer tahrip az ise zımparalayarak ve macun yardımıyla tamir edilmesi oldukça kolaydır. Ancak eğer hasar büyük ise ölçüleri alınarak yeni bir ayak yapılması gerekebilmektedir. Marangozluk, İstanbul şehrindeki büyük kentleşme sonucunda oldukça tercih edilen bir meslek olmuştur. Ev Mobilyaları, Ofis Mobilyaları, Oturma Odaları. Yemek Odası, Çocuk Odası ve ayrıca Çalışma odası mobilyaları oldukça tercih edilmektedir.

Bu mobilyaların onarım işlemleri veya üretimleri gibi konularda Marangoz İstanbul sizlere yardımcı olmak için buradadır. Aynı zamanda Marangozluk hizmetleri bunlar ile de sınırlı değildir. Marangoz Hizmetleri oldukça geniş bir kavramdır. Kısaca özetlemek gerekirse evinizin tabanından tavanına kadar onarılacak veya üretimi yapılacak her ürün ve hizmeti sağlamaktayız. Daha fazla bilgiyi Blog yazılarımızdan, Whatsapp veya telefon ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Aynı zamanda buradan Mobilyaların Onarımı örnekleri veya tamirini örneklendirecek olursak; Onarılmış Mobilyalar, Kırık Sunta Tamiri, Sehpa tamiri, Kırık sandalye tamiri, Masa ayağı tamiri, Koltuk tamiri ve bunlar gibi birçok hizmeti Marangoz İstanbul ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Eski Mobilya Onarımı & Yenileme

Mobilya onarımı Mobilya Tamiri gibi bir işlemdir. Ancak Kırılmış veya aşırı hasar görmüş mobilyalar için değil sadece Mobilya Yenileme, Mobilya Boyama, Mobilya Zımparası, Mobilya Döşemesi Yenileme gibi konularda kullanılmaktadır. Yani mobilyanızda ufak değişiklikler yaparak Mobilya Dekorasyonu gibi bir işi kolaylıkla halledebilmektesiniz. Ancak mobilya onarımı ve tamiri için gerekli ve yerinde hasar tespiti yapılması gerekmektedir. Hasar tespiti yapıldıktan sonra eğer çok detaylı bir işlem gerekmiyorsa kendiniz bile Mobilya Boyama, Mobilya Döşeme, Mobilya Dekorasyon, Eski Mobilya Onarımı gibi işlemleri basit aletler ile yapabilirsiniz. Ancak yine de bir profesyonelden destek almakta fayda var.

Kırık Sunta Tamiri

Kırık sunta tamiri yapılması oldukça güçtür, genellikle sunta malzemeler su veya farklı dış etkenlere bağlı olarak şişme, kırılma, eskime gösterebilir. Ancak sunta malzemeler diğer ithal ağaçlara göre tedarik etmesi daha kolay olduğu için Kırık Sunta Tamiri işlemi genellikle Kırık Sunta olan mobilyadan Kırık sunta tamiri için eski sunta malzemeyi çıkartarak daha sağlıklı olan yeni  sunta malzeme ile değiştirilebilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin