Mobilya Tamiri

Marangozluk Nedir ve En İyi Marangoz Hizmeti Nasıl Alınır?

Yardımcı olmak için buradayız…

  • 50 Yıllık Tecrübe

  • Yüksek Kalite Ürünler ve Hizmetler

  • Mobilya Montajı ve Mobilya Tamiri

  • 1000’den fazla memnun müşteri

Marangozluk Nedir?

Marangozluk nedir? Marangoz ne yapar? Marangoz kime denir? gibi sorularınızı cevaplandıracak olursak; Marangoz el becerisi ile sanat eserlerini kimi zaman kullanım amaçlı kimi zaman ise sergilemek amaçlı üreten kişilerdir. Ev mobilyaları üreten. Ev dekorasyonu yapan, Mobilya tamiri, sandalye tamiri, masa tamiri, Sehpa Tamiri gibi hizmetler veren kişilerdir. Marangozlar yıllardan beri mobilya sektörü ve hammadde işleme sektöründe hizmet vermektedir. Siz farkında olmasanız bile mağazalardan aldığınız mobilyalar bile Marangozlar tarafından yapılmaktadır. Mobilya fabrikalarında ve Atölyelerde marangozlar sizlerin evlerini, işyerlerini, oturma alanlarınızı ve bahçelerinizi daha iyi hale getirmek ve dekore etmek için işlerini sürdürmektedir.

Marangozluk Tarihi

Marangozluğun bir meslek haline gelmeden önce bile M.Ö yaşayan insanlar hatta kabile şeklinde yaşayan insanların zamanında bile el aletleri (Mızrak, Yay, Ok, Balta vb.) gibi malzemeleri yapan insanları o zamanların marangozları olarak adlandırabiliriz. Marangozlar doğada bulunan ağaçların kesilmesi sonucu ortaya çıkan ham maddeyi işleyerek, yontarak ve şekil vererek ortaya kullanılabilir bir malzeme çıkartan insanlardır. Günümüzde en fazla mobilya sektöründe hizmet vermektedirler ancak Gemi yapımı, Ev yapımı ve inşaatlarda da marangozlar zanaatlarını sergileyerek hizmet vermektedirler.

Marangozluk nedir, marangozlar ne yapar? Tarihi ve fiyatları

Marangozluk ve Marangozlar Nerede Hizmet Verir?

Marangozların hizmet verdiği yerleri kısaca özetlemek gerekirse; Herhangi ahşap, ağaç veya kereste işleme işinin bulunduğu yerde marangoz da olmak zorundadır. Marangozlar ham bir ağacın işlenmesi ve kullanılabilir bir hale getirilebilmesi için zanaatlarını sergilemesi gerekmektedir. Aynı zamanda Limanlarda ve tersanelerde, Gemi yapımında, Ev yapımında ve daha birçok yerde marangozlar faaliyet göstermektedir.

Bizimle İletişime Geçin